MÖBLER / Skåp & hyllor / Bokhylleskåp 13385413
nr 1338 5413
Bertil Fridhagen
(1905-1993), Sverige
Bokhylleskåp, 3-sektioner, Bodafors, 50/60-tal, teak. Bredd: 63 + 2x90. Djup: 45 cm, höjd: 172 cm, brännstämplad
Bertil Fridhagen, svensk formgivare född 1905, död 1993.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 27 juli 2020
kl 19:33:14
27/7 17:42:41
1.500 kr
27/7 19:28:14
Bertil Fridhagen
Läs mer om Bertil Fridhagen